Teisės aktų naujienosSpausdintiAtgal

2006 04 11
Komandiruotė poilsio ar švenčių dienomis

Klausimas
Įmonės darbuotojas buvo išvykęs į komandiruotę nuo ketvirtadienio ir grįžo tik sekmadienį. Ar reikia jam šiuo atveju mokėti dvigubą atlyginimą arba duoti laisvų dienų už komandiruotėje prabūtas savaitgalio dienas?

Atsakymas
Prieš apmokant už savaitgalio dienas, prabūtas komandiruotėje, reikia išsiaiškinti, kaip darbuotojas prabuvo šias dienas - ar dirbo, ar ne. Jei darbuotojas poilsio dieną komandiruotėje dirbo (susitikimas, konferencija, seminaras, kelionė namo), tuomet už darbą poilsio dieną reikia apmokėti pagal LR DK 194 straipsnį:

"Už darbą poilsio arba švenčių dieną, jeigu jis nenumatytas pagal grafiką, mokama ne mažiau kaip dvigubai arba darbuotojo pageidavimu kompensuojama suteikiant darbuotojui per mėnesį kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų. Už darbą švenčių dieną pagal grafiką mokamas ne mažesnis kaip dvigubas valandinis arba dieninis atlygis."

Jei minėtą dieną darbuotojas jokių tarnybinių užduočių neatliko, t.y., nedirbo, tuomet už šią dieną mokami tik dienpinigiai ir kompensuojamos su komandiruote susijusios išlaidos (viešbutis ir pan.).

Tarnybinės kelionės laikas pagal LR DK 143 str. 1 dalį įskaitomas į darbo laiką.

Apie tai, ar darbuotojas komandiruotėje išbūtą poilsio ar švenčių dieną dirbo (galima detalizuoti, kiek valandų dirbo), sprendžiama iš komandiruotės užduoties arba darbuotojo pateiktos tarnybinės ataskaitos.